Pulmonolog Kraków

 

Wielu pacjentów kierowanych jest do pulmonologa przez alergologa czy laryngologa. Zwłaszcza osoby, które od lat chorują na alergie, muszą regularnie sprawdzać, czy to schorzenie nie spowodowało astmy. Wiele obecnie znanych jednostek chorobowych wymaga leczenia właśnie u lekarza pulmonologa. Sam zakres chorób płuc jest naprawdę szeroki. Część pacjentów, nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że zadyszka czy regularne odczuwanie duszności, są wskazaniem do wizyty u pulmonologa. Zapisując się na konsultację u pulmonologa w NZOZ Atopia otrzymają Państwo opiekę najlepszych specjalistów.

Dokucza Państwu przewlekły kaszel, częste zapalenie oskrzeli lub masz astmę oskrzelową? Konsultacja pulmonologiczna w naszej przychodni pomoże Tobie uporać się z problemem. Centrum medyczne poleca badanie spirometryczne. Pamiętaj aby się badać, gdyż to może uchronić Cię od poważnych chorób np. pylicy płuc.

Czy zdarzył się kiedykolwiek Państwu problem ze złapaniem oddechu? Może się on zdarzyć podczas wysiłku fizycznego, gdy zbytnio się przemęczymy. Jednak wiele osób ma problem z prawidłowym oddychaniem, uczucie duszności, a nawet świszczący oddech. Takie kłopoty wymagają wizyty u lekarza pulmonologa. NZOZ Atopia zapewnia Państwu możliwość wizyty u lekarza pulmonologa oraz diagnostykę chorób układu oddechowego. Już dzisiaj mogą Państwo umówić wizytę w najlepszy dla Państwa terminie u wybranego lekarza specjalisty.

Czym zajmuje się pulmonolog?

 

Pulmonolog zajmuje się leczeniem chorób występujących w obrębie układu oddechowego. Bardzo często nazywany jest lekarzem od płuc, choć tak naprawdę jednostek chorobowych, którymi się zajmuje jest bez liku. Nasza poradnia pulmonologiczna zapewnia Państwu konsultacje z lekarzem pulmonologiem, który ma doświadczenie w leczeniu chorób płuc, oskrzeli, ale też gardła, tchawicy i krtani. Lekarz pulmonolog zajmuje się również profilaktyką schorzeń układu oddechowego u dzieci i dorosłych. Regularnie się badając, można zapobiec wielu schorzeniom lub szybko zareagować, gdy pojawią się pierwsze niepokojące objawy. Dlatego serdecznie zachęcamy Państwa, do profilaktycznych badań i konsultacji.

Najczęściej leczonymi schorzeniami przez pulmonologa są: zapalenie płuc, pylica płuc, astma, bezdech senny, mukowiscydoza i gruźlica. Pacjenci mogą zostać skierowani do pulmonologa przez lekarza pierwszego kontaktu w wypadku przewlekłej lub ostrej infekcji dróg oddechowych. Konsultacje pulmonologiczne prowadzone są również w leczeniu nowotworów płuc. Warto widzieć, że wielu pacjentów może być skierowanych do pulmonologa przez innego lekarza specjalistę. W takim wypadku warto skorzystać ze skierowania i przeprowadzić pełną diagnostykę, aby jeszcze lepiej zadbać o swoje zdrowie.

Komu zalecana jest wizyta u pulmonologa?

Kto powinien skorzystać z konsultacji pulmonologicznej? Zarówno lekarz pierwszego kontaktu, jak i lekarz innej specjalności, mogą wystawić skierowanie do pulmonologa. Podstawą zalecenia takiej wizyty są choroby układu oddechowego, niepokojące objawy związane z oddychaniem, uczucie duszności, a nawet ucisk w klatce piersiowej podczas oddychania. Wszystkie objawy, które Państwa niepokoją warto sprawdzić podczas konsultacji pulmonologicznej.

Umów się na wizytę z wybranym specjalistą

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu wizyty dzwoniąc pod numer telefonu
12 633 01 75.

 

– Gastrolog

– Immunolog

– Internista

– Lekarz chorób wewnętrznych

– Neurochirurg

– Neurolog

– Pulmonolog

Informacje przydatne dla pacjentów

W trosce o Państwa wygodę umieściliśmy na naszej
stronie kilka przydatnych informacji.

Skontaktuj się

Zadzwoń

tel. (12) 633 01 75
kom. 660 765 765

 

Adres

al. J. Słowackiego 39
31-159 Kraków

NIP 547-108-42-00

Formularz kontaktowy

Kontakt

Odczulanie zabiegi recepty - ważne informacje

Recepty

W Poniedziałki i Czwartki dyżury będzie pełnić Dr Grażyna Jasieniak-Pinis.


Odczulanie i zabiegi

Szanowni Pacjenci. Na odczulanie prosimy umawiać się indywidualnie na dany dzień i godzinę pod numerem telefonu:
12 633 01 75

W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Personelu na odczulanie i zabiegi należy zgłaszać się w maseczce i rękawiczkach.