Neurochirurg Kraków

Neurochirurg jest uprawniony do wykonywania inwazyjnych zabiegów. Zostaną Państwo skierowani do neurochirurga między innymi na zabieg usunięcia przepukliny dysku, stabilizację dynamiczną implantami elastycznymi, czy inne zabiegi dotyczące rdzenia kręgowego lub w obrębie kręgosłupa. Oczywiście mając skierowane mogą Państwo skorzystać z konsultacji lub umówić wizytę kontrolną w naszym centrum medycznym NZOZ Atopia.

Czym są schorzenia neurologiczne? Neurologia to dział medycyny zajmujący się zaburzeniami w obrębie ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Neurochirurga zajmuje się operacyjnym leczeniem tychże zaburzeń. Coraz więcej osób dorosłych i dzieci jest pod opieką neurochirurga, ponieważ zdiagnozowano u nich choroby o podłożu neurologicznym, w tym problemy z kręgosłupem i dyskopatie. Niestety, jeśli w porę nie zaczną Państwo ich leczyć, mogą utrudnić codzienne funkcjonowanie.

Czy i Państwo potrzebują konsultacji u neurochirurga? W NZOZ Atopia można umówić wizytę prywatną z wybranym lekarzem specjalistą. Zapisanie się do naszej poradni wymaga telefonicznego kontaktu. Nie wymaga jednak czekania, bo na NFZ brak wolnych terminów. Nasi specjaliści już na Państwa czekają.

Jakie schorzenia leczy neurochirurg?

 

 

W NZOZ Atopia mają Państwo do dyspozycji wielu lekarzy specjalistów. Mogą się Państwo umówić również do neurochirurga. Dostępny jest także neurochirurg dziecięcy. Prosimy pamiętać, że do lekarza tej specjalizacji wymagane jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu lub lekarze specjalisty. Z naszą przychodnią telefonicznie można umówić dogodny termin wizyty.

Kiedy potrzebna jest konsultacja neurochirurgiczna? Przede wszystkim poradnia neurochirurgiczna jest przeznaczona dla pacjentów z chorobami układu nerwowego. Zadaniem neurochirurga jest konsultacja, diagnostyka i wdrożenie najlepszego leczenia dla pacjenta. Neurochirurg przyjmuje pacjentów z objawami chorób układu naczyniowego, uszkodzenia nerwów obwodowych, a także z problemami w obrębie rdzenia kręgowego i kręgosłupa. Powszechne dyskopatie również wymagają leczenia pod nadzorem neurochirurga. Warto jednak pamiętać, że nie leczy wszystkich chorób układu nerwowego. Jeśli zalecono Państwu konsultację u neurochirurga mogą Państwo zapisać się na wizytę w dogodnym terminie już dzisiaj. Nie warto czekać, gdy na szali leży zdrowie.

Neurochirurg czy neurolog? Do którego specjalisty należy się udać?

Jaka jest różnica między lekarzem neurochirurgiem a neurologiem? Muszą Państwo wiedzieć, że choć obaj lekarze zajmują się leczeniem chorób układu nerwowego, to ich uprawnienia się różnią. Początkowo pacjent może być skierowany do neurologa, który przeprowadzi szereg badań diagnostycznych i postawi diagnozę. Na jej podstawie wdroży też leczenie. Jednakże niekiedy leczenie farmakologiczne nie przynosi efektów lub zalecany jest konkretny zabieg, który pozwoli pacjentowi powrócić do zdrowia. W takiej sytuacji pacjent kierowany jest już do neurochirurga.

 

Umów się na wizytę z wybranym specjalistą

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu wizyty dzwoniąc pod numer telefonu
12 633 01 75.

 

 Gastrolog

 Immunolog

 Internista

 Lekarz chorób wewnętrznych

 Neurochirurg

 Neurolog

 Pulmonolog

Informacje przydatne dla pacjentów

W trosce o Państwa wygodę umieściliśmy na naszej
stronie kilka przydatnych informacji.

Skontaktuj się

Zadzwoń

tel. (12) 633 01 75
kom. 660 765 765

 

Adres

al. J. Słowackiego 39
31-159 Kraków

NIP 547-108-42-00

Formularz kontaktowy

Kontakt

Odczulanie zabiegi recepty - ważne informacje

Recepty

W Poniedziałki i Czwartki dyżury będzie pełnić Dr Grażyna Jasieniak-Pinis.


Odczulanie i zabiegi

Szanowni Pacjenci. Na odczulanie prosimy umawiać się indywidualnie na dany dzień i godzinę pod numerem telefonu:
12 633 01 75

W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Personelu na odczulanie i zabiegi należy zgłaszać się w maseczce i rękawiczkach.