Roztocza kurzu domowego

Jeśli jesteś uczulony na roztocza staraj się usunąć z domu, a przede wszystkim z sypialni wszelkie zbędne przedmioty gromadzące kurz (dywany, zasłony, koce, meble tapicerowane).
Stosuj nie przepuszczające kurzu pokrowce na materace i poduszki. Pościel pierz w temperaturze co najmniej 60 C. Używaj specjalnych środków do zwalczania roztoczy Acatan, Acarosan, Acardust.

Alergeny zwierzęce

(sierść psa, kota, świnki morskiej, chomika
i konia, złuszczony naskórek, ślina, mocz, pióra gęsie lub kacze)

Unikaj kontaktu z tymi alergenami, nie śpij na poduszkach wypełnianych pierzem, usuń przedmioty zawierające końskie włosie (obicia, usztywniacze) i inne przedmioty wykonane ze skóry sierści zwierząt. Alergia na zwierzęta to jedna z najbardziej przykrych dolegliwości gdyż często jej przyczyną jest nasz domowy pupil. Dobrze jeżeli udaje się oddać zwierzaka w dobre ręce.
Jeżeli jednak nie macie takiej możliwości ograniczcie ten kontakt, często kąpcie zwierzaka, stosujcie oczyszczacze powietrza.

Grzyby (pleśnie)

Jeżeli stwierdzono u Ciebie alergię na pleśnie często wietrz mieszkanie, obniż wilgotność pomieszczeń, usuń z mieszkania kwiaty doniczkowe a z łazienki chłonące wilgoć przedmioty z drewna i tkanin.

Pyłki traw, drzew, chwastów

W czasie sezonu pylenia unikaj długiego przebywania na zewnątrz. Wychodź na spacery i wietrz mieszkanie po deszczu. Nie śpij przy otwartym oknie i nie otwieraj okien w pociągu, aucie. Po przyjściu do domu umyj twarz, włosy
i zmień ubranie.