Internista Kraków

Lekarz pierwszego kontaktu — internista czy rodzinny?

 

Czy wiedzieli Państwo, że istnieje różnica między lekarzem internistą a lekarzem rodzinnym? Internista jako specjalista chorób wewnętrznych ma wiedzę ogólną o fizjologii człowieka, schorzeniach wewnętrznych, ale i chorobach skóry czy zaburzeniach psychicznych. Lekarz rodzinny również dysponuje szeroką wiedzą, która pozwala mu leczyć zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, w tym pacjentów geriatrycznych. Każdy lekarz w NZOZ Atopia posiada specjalistyczne kwalifikacje. Zapisując się na wizytę, mogą Państwo wybrać, do jakiego specjalisty chcą się Państwo umówić.

Kim jest internista? Lekarz internista to specjalista chorób wewnętrznych. Obecnie bardzo często internista jest wybierany lekarzem pierwszego kontaktu, ponieważ jego szeroka wiedza pozwala na zbadanie pacjenta pod kątem różnych schorzeń i postawienie trafnej diagnozy. Oczywiście konsultacja internistyczna może skutkować skierowaniem pacjenta do lekarza innej specjalizacji, który będzie kontynuował odpowiednie leczenie.

Dlaczego warto udać się do internisty?

Internista jest często mylony z lekarzem medycyny rodzinnej. Są to dwie odmienne specjalizacje. Jednak zarówno lekarz internista, jak i lekarz rodzinny są dostępni dla Państwa a naszym centrum medycznym jako lekarz pierwszego kontaktu. Dlatego po umówieniu wizyty w naszym centrum medycznym, mogą się Państwo zapisać na konsultacje u lekarza internisty. Można więc powiedzieć, że do internisty udajemy się za każdym razem, gdy zachorujemy albo chcemy zrobić okresowe badania. Lekarz ten jako pierwszy udziela konsultacji i może skierować pacjenta na specjalistyczne badania, aby potwierdzić lub wykluczyć konkretne schorzenie.

Warto wiedzieć, że lekarz internista konsultuje się z innymi specjalistami, jeśli podejrzewa u pacjenta konkretną jednostkę chorobową. Nasze centrum medyczne NZOZ Atopia umożliwia Państwu konsultacje u wielu specjalistów, którzy ze sobą współpracują, aby trafnie diagnozować i leczyć naszych pacjentów.

Jakie choroby można leczyć u internisty?

Czy internista zajmuje się leczeniem konkretnych chorób? Oczywiście! Lekarz internista zajmuje się leczeniem chorób narządów wewnętrznych. Można więc z powodzeniem powiedzieć, że jest to wyspecjalizowany lekarz, który ma wiedzę pozwalającą na leczenie różnych schorzeń. Wybierając się do tego lekarza, mają Państwo pewność, że na podstawie każdych dolegliwości będzie mógł postawić diagnozę opartą na wywiadzie z pacjentem i wybranej diagnostyce.

Nasi interniści zajmują się konsultacją powszechnych objawów chorób wewnętrznych. Wybierając internistę jako lekarza pierwszego kontaktu, mogą również liczyć Państwo na konsultacje chorób skóry, czy schorzeń o podłożu psychologicznym.

Internista może wyleczyć infekcje dróg oddechowych takich jak zapalenie oskrzeli czy zapalenie płuc. Ma możliwość zrobić specjalistyczne badania, jak badanie EKG czy badanie USG. A nawet może wdrożyć leczenie chorób tarczycy czy alergii, zanim pacjent zgłosi się do specjalisty w tych dziedzinach.

Umów się na wizytę z wybranym specjalistą

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu wizyty dzwoniąc pod numer telefonu
12 633 01 75.

 

 Gastrolog

 Immunolog

 Internista

 Lekarz chorób wewnętrznych

 Neurochirurg

 Neurolog

 Pulmonolog

Informacje przydatne dla pacjentów

W trosce o Państwa wygodę umieściliśmy na naszej
stronie kilka przydatnych informacji.

Skontaktuj się

Zadzwoń

tel. (12) 633 01 75
kom. 660 765 765

 

Adres

al. J. Słowackiego 39
31-159 Kraków

NIP 547-108-42-00

Formularz kontaktowy

Kontakt

Odczulanie zabiegi recepty - ważne informacje

Recepty

W Poniedziałki i Czwartki dyżury będzie pełnić Dr Grażyna Jasieniak-Pinis.


Odczulanie i zabiegi

Szanowni Pacjenci. Na odczulanie prosimy umawiać się indywidualnie na dany dzień i godzinę pod numerem telefonu:
12 633 01 75

W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Personelu na odczulanie i zabiegi należy zgłaszać się w maseczce i rękawiczkach.