Gastrolog Kraków

W celu potwierdzenia diagnozy gastrolog wybierze najlepsze dla Państw badania diagnostyczne, które można wykonać w naszej klinice. Między innymi są to badania diagnostyczne z krwi i testy na alergie pokarmowe. Wykonywane są również badania przełyku, dróg żółciowych czy usg jamy brzusznej. Dywersyfikacja diagnostyki w wielu przypadkach jest wskazana, aby lekarz gastrolog Kraków uzyskał pełny obraz schorzenia i stanu zdrowia pacjenta. Może się jednak zdarzyć, że dostaną Państwo skierowanie na jedno badanie, które wskaże konkretny produkt, jaki przysparza Państwu tyle kłopotu. Diagnostyka zawsze zalecana jest przez lekarza na podstawie wywiadu z pacjentem.

Już dzisiaj mogą Państwo umówić wizytę w dogodnym terminie do jednego z naszych lekarzy specjalistów.

 

Czy zdarzyło się Państwu kiedykolwiek zjeść pyszny obiad, a później odczuwać dyskomfort? Jeśli sytuacja się powtarza warto skorzystać z konsultacji u gastrologa. Nasze specjalistyczne centrum medyczne zapewnia Państwu możliwość umówienia się na konsultacje u lekarza specjalisty, jak i przeprowadzenie badań układu pokarmowego, a nawet testów pokarmowych w przypadku podejrzenia alergii.

W celu kompleksowej oceny stanu zdrowia oferujemy diagnostykę laboratoryjną, obejmującą analitykę ogólną krwi, a także badania enzymów dotyczące pracy gruczołów trawiennych. Dostępne są też usg jamy brzusznej, rezonans magnetyczny, gastroskopia, kolonoskopia i inne zalecone badania specjalistyczne przez lekarza gastrologa.

Z jakimi objawami warto się udać do gastrologa?

 

Czy są objawy, z którymi koniecznie trzeba zgłosić się na konsultacje do gastrologa? Każdy niepokojący Państwa objaw powinien być skonsultowany z lekarzem. Konsultacje dostępne są dla zarówno dla małych pacjentów, jak i dla dorosłych. W każdym wieku można odczuwać wzdęcia, bóle żołądka, zaparcia i inne nieprzyjemne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Żadnego dyskomfortu nie można ignorować. Zwłaszcza jeśli pojawia się regularnie lub też sprawia, że nie mogą Państwo funkcjonować.

Powtarzające się bóle brzucha, wzdęcia i nadmierne gazy, czy też dyskomfort w postaci uczucia, że „coś nam leży na żołądku” mogą być objawem chorobowym. Jak każda choroba, i schorzenia w obrębie układu pokarmowego mogą być poważne. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia gastrologa, jeśli tylko niepokoi Państwa jakikolwiek objaw związany z pracą układu trawiennego.

W jaki sposób bada się pracę układu pokarmowego?

Badania układu pokarmowego nie muszą być inwazyjne! Nie trzeba obawiać się wizyty u gastrologa. Choć lekarz gastrolog w Krakowie w naszym centrum medycznym NZOZ Atopia może zalecić również bardzo specjalistyczne badania, jak gastrologia, to zaczynamy od wywiadu z pacjentem.

Jakie są najczęstsze pytania, jakie zadaje lekarz? Przede wszystkim jego zadaniem jest dowiedzieć się, na jakie dolegliwości skarży się pacjent. Warto mieć na uwadze, aby odpowiadać na pytania konkretnie i podać wszystkie objawy, które są niepokojące. Gastrolog może zapytać również o styl życia, aktywność i dietę. Dopiero po rozmowie z pacjentem zaleca konkretną diagnostykę.

Umów się na wizytę z wybranym specjalistą

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu wizyty dzwoniąc pod numer telefonu
12 633 01 75.

 

 Gastrolog

 Immunolog

 Internista

 Lekarz chorób wewnętrznych

 Neurochirurg

 Neurolog

 Pulmonolog

Informacje przydatne dla pacjentów

W trosce o Państwa wygodę umieściliśmy na naszej
stronie kilka przydatnych informacji.

Skontaktuj się

Zadzwoń

tel. (12) 633 01 75
kom. 660 765 765

 

Adres

al. J. Słowackiego 39
31-159 Kraków

NIP 547-108-42-00

Formularz kontaktowy

Kontakt

Odczulanie zabiegi recepty - ważne informacje

Recepty

W Poniedziałki i Czwartki dyżury będzie pełnić Dr Grażyna Jasieniak-Pinis.


Odczulanie i zabiegi

Szanowni Pacjenci. Na odczulanie prosimy umawiać się indywidualnie na dany dzień i godzinę pod numerem telefonu:
12 633 01 75

W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Personelu na odczulanie i zabiegi należy zgłaszać się w maseczce i rękawiczkach.